Whatsapp Web Nedir Ne İşe Yarar.

Whatsapp Web Nedir Ne İşe Yarar.

Whatsapp Web Nedir Ne İşe Yarar

2009 yılında kurulan WhatsApp, internet aracılığıyla mesaj göndermeye ve almaya yarayan bir akıllı telefon uygulamasıdır. 2009'dan bugüne birçok mesajlaşma aracı yerini Whatsapp'a bıraktı. Akıllı telefonların kullanım oranın artması ve yoğunlaşması bunun en büyük nedenlerinden biri olarak görülebilir.

 WhatsApp Bilgisayarda Kullanılır mı?

 Cevap, evet. WhatsApp uzun yıllardan beri akıllı telefonlarımızda bizleri yarı yolda bırakmadan işlerimizi halletmemizi sağlıyordu. Ancak, WhatsApp 2015 yılında duyurduğu yeni özellikle, kullanıcılarına WhatsApp'ın internet tarayıcıları üzerinden kullanımını sundu. 2016 yılında ise Windows ve MacOs işletim sistemleri için tarayıcıya gerek kalmadan kullanılabilecek bir uygulamayı piyasaya sürdü. WhatsApp'ın bilgisayar üzerinden kullanılabilmesi, işletmeler için büyük bir zaman tasarrufu sağlamakla beraber normal kullanıcıların da uzun mesajları daha hızlı yazması için oldukça önemli bir güncelleme oldu. Örneğin artık işletmeler bilgisayardan işlerini yürütürken bir yandan kolayca iletişim sağlayabiliyorlar.

 WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

 WhatsApp'ı bilgisayarda kullanabilmek için iki farklı yöntem vardır. Bunlar WhatsApp Web internet sitesi ve uygulamasıdır. Tarayıcı üzerinden WhatsApp'a ulaşmak için;

ADIM 1: Öncelikle tarayıcınızın (Chrome, Opera, Safari, Firefox, Microsoft Egde gibi) URL bölmesine https://web.whatsapp.com adresini yazarak ya da arama bölgesine WhatsApp Web yazarak siteye girin.

ADIM 2: Karşınıza çıkan QR kodu okutmak için telefonunuzda WhatsApp uygulamasına girin.

ADIM 3: WhatsApp'ın ayarlar kısmına girin.

ADIM 4: Bağlı cihazlar sekmesine gelin.

ADIM 5: Cihaz bağlaya tıkladıktan sonra kameranız açılacaktır.

ADIM 6: Kamera aracılığı ile QR kodu okutun.

İşte WhatsApp'ınız bilgisayar üzerinde hazır. Artık Yazışmalarınızı bilgisayar üzerinden yazabilir ve takip edebilirsiniz.

İkinci yöntem, uygulamanın bilgisayara kurulmasıdır. Uygulamayı kurmak için;

ADIM 1: Öncelikle tarayıcınızın (Chrome, Opera, Safari, Firefox, Microsoft Egde gibi) URL bölmesine https://whatsapp.com adresini yazarak ya da arama bölgesine WhatsApp yazarak siteye girin. Farklı bir yöntem olarak WhatsApp'ı bilgisayarınızda Microsoft Store veya App Store kullanarak da indirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanırsanız lütfen Adım 4'e geçin.

ADIM 2: Siteden uygulamayı indirin.

ADIM 3: İndirdiğiniz dosyayı üstüne çift tıklayarak açın.

ADIM 4: Kurulum bittikten sonra karşınıza çıkan QR kodu okutmak için telefonunuzda WhatsApp uygulamasına girin.

ADIM 5: WhatsApp'ın ayarlar kısmına girin.

ADIM 6: Bağlı cihazlar sekmesine gelin.

ADIM 7: Cihaz bağlaya tıkladıktan sonra kameranız açılacaktır.

ADIM 8: Kamera aracılığı ile QR kodu okutun.

Bilgisayarınızdaki WhatsApp uygulaması artık hazır!

Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş


Lütfen Bekleyin...