Web Siteni Bugün Kur. Hazır Web Sitesi

5 Dil Özellikli
Pastane - Cafe Web Sitesi Paketi Patisserie
5 Dil Özellikli
Cafe - Restaurant Web Sitesi Paketi Cooking
5 Dil Özellikli
Restaurant Web Sitesi Paketi Ordinary
Süper Hazır Site Fırsatı

749

Dil Özellikli
Sigorta - Kasko Firması Web Sitesi Paketi En
Dil Özellikli
Sigorta Firması Web Sitesi Paketi Coverage
5 Dil Özellikli
İnşaat - Mimarlık Web Paketi Architecture

Teknolojinin gelişmesi, ucuzlaması ve internete olan ihtiyacın artması her evin bilgisayar ve internet sahibi olmasının nedenleri arasındadır. Eğitim, alışveriş, sosyalleşme, araştırma gibi her işlem internet üzerinden yapılabilir hale gelmiştir. Kütüphanelere gitmeden bilgilere ulaşmak mümkün olmuş, en basit ihtiyaçlar için bile markete gitmeye gerek kalmamıştır. Değişen bu dünya düzeni karşısında büyük ve küçük ölçekli tüm işletmeler yeni düzene ayak uydurmak ve değişmek için bir dizi işlem yapmak zorunda kalmıştır.

Yenidünya düzenine giriş yapmanın ilk adımı iyi tasarmış bir web sayfasıdır, çünkü hazırlanan web sayfaları mağazanız olacaktır. Satışa sunulacak olan ürün ya da hizmetin pazarlanacağı web sitelerinin iyi çalışması ve müşterilerine hizmet vermesi çok önemlidir. Bu kapsamda web sitesinin kurulması sırasında dikkatli olmak ve doğru çalışır bir web sitesi kurmak çok önemlidir. Temelleri iyi atılmış bir web sayfası yapılacak doğru çalışmalar ile sahiplerine büyük avantajlar sağlayacaktır. Ancak internet hakkında pek bilgisi olmayan kişiler tarafından web sitesi kurmanın zor olduğuna dair bir inanç vardır. Gelişen teknoloji sayesinden web sayfaları oluşturmak ve onları kullanmak artık çok kolaydır.

Web sitesi kurma sürecinde atılacak doğru atımlar başarıyı kendiliğinden getirecektir. Web sitesi kurma adımları nelerdir?

  1. Web sitesinin ulaşmak istediği hedef ve web sitesinin kurulum amacı belirlenmelidir.

  2.  Web sitesinin hedef kitlesi kimler oluşacağı belirlenmelidir.
  3. Domain ve hosting satın alma işlemi tamamlanmalıdır.
  4. Web sitesinin nasıl kurulacağına karar verilmelidir.
  5. Tasarım için gerekli araştırmalar yapılmalı ve tasarıma karar verilmelidir
  6. Web sayfasının görünür olması için gerekli çalışmalar yapılmalıdır.

Web sitesi kurma adımlarının daha da anlaşılır olması açısından aşağıda daha detaylı açıklamalar yapılacaktır.Kurulacak web sitesinin hangi amaçla kurulduğu çok önemlidir. Aşağıdaki sorular hedefinizi belirlemekte size yol gösterici olacaktır.

  • Sadece bilgi paylaşmak ve kolay bulunmayı mı sağlamak istiyorsunuz?
  • Ürün ya da hizmet satışımı yapmak istiyorsunuz?
  • Hangi yaş ve cinsiyet gruplarına hizmet vermek istiyorsunuz?
  • Müşteriler ve potansiyel müşteriler ile herhangi bir etkileşim sağlanacak mı?

Hedef kitlesinin doğru belirlenmesi amaçlanan sonucun elde edilmesi için çok önemlidir. Demografik yapı, yaş, cinsiyet, meslek grubu gibi faktörler göz önüne alınarak hedef kitle doğru belirlenmelidir.

Web sitesi kurulmasındaki olmazsa olmaz iki bileşen domain ve hostingdir. Domain yani alan adı web sayfasının adresidir. Hosting de web sayfasına eklenecek olan her şeyin barındırılması hizmetidir. Domain ve hosting seçimi yaparken dikkat edilecek hususlar vardır. Başarılı bir domain seçerken, belirlenen alan adının mümkün olduğu kadar kısa olması, anahtar gelime içermesi, markaya ait kelimeler barındırması ve genel bir com. net. org. gibi uzantıya sahip olması önemlidir.

Domain seçimi yaptıktan sonraki aşama seçilen alan adına hosting tanımlamaktır. hosting hizmetinin web sitesinin yapısına uygun olması gerekmektedir. Bu nedenle hosting seçerken disk alanı, işletim sistemi, CPI Ram özellikleri, e-posta hizmeti ve kontrol paneli gibi konulara dikkat edilmelidir.

Web sitesi bireysel olarak mı hazırlanacak yoksa uzmanlardan destek alınarak mı hazırlanacaktır. Uzmanlardan alınacak destek hazır web sitesi hizmeti mi olacak yoksa özel bir tasarım mı tercih edilecektir. Bu kararların verilmesi önemlidir.  Bireysel olarak ücretsiz web sayfası yapmaya olanak tanıyan yapılar da vardır. Wordpress açık kaynak kodlara sahip web sayfası yapma araçlarındandır ve dünyadaki çok sayıda web sayfasının hazırlanmasında kullanılmaktadır. İhtiyaçlara göre sayfanızın nasıl kurulacağına karar vererek sayfanın oluşturulması ve sonraki aşamalara geçilmesi gerekmektedir. Web sitesi kurulması konusunda profesyonel olarak destek sunan uzmanlar, web sayfası kurmak isteyenleri pek çok yükten kurtarmaktadır.

Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş


Lütfen Bekleyin...