Seo Başlık Etiketleri

Seo Başlık Etiketleri

Seo Başlığı Nedir

Seo, web siteleri için "Arama motoru optimizasyonu" demektir. Doğru Seo çalışması sitenizi daha ulaşılabilir kılar. Web sitenizin seo'sunu geliştirmek konusunda genellikle gözden kaçan yönlerden biri başlık etiketi optimizasyonudur. Bunları optimize etmenin tüm küçük yollarını öğrenebilirseniz, web sitenizin organik arama görünürlüğünde önemli bir iyileşme görme potansiyeline sahip olursunuz. Web sitenizin seo'sunu geliştirmek veya bir içerik pazarlama stratejisinin etkisini artırmak istiyorsanız, başlık etiketlerini optimize etmek önemli bir adımdır ve SEO temellerinin önemli bir parçasıdır.

 Başlık Etiketleri

 Başlık etiketleri en temel seo'dur. Okuyucunun ve arama motorlarının sayfanın neyle ilgili olduğunu bilmesini sağlarlar. Web başlığı, bir arama motorunun sonuç sayfasında ve web tarayıcınızın en üstündeki sekmede görünür. Başlık etiketleri, temel SEO olsa da çok önemlidir. Bu etiketin, kullanıcıların amacına uygun olması gerekir. Sayfanın neyle ilgili olduğunu doğru bir şekilde yansıtan bir başlık yazmak, bulunmanın ve tık almanın en iyi yoludur. Bu nedenle bir başlık etiketinin spesifik olması gerekir.

 Alt Metin

 Alt metin, resim yazısı ile aynı şey değildir. Genellikle bir resmin altında bir başlık görünür. Oysa alt metin sitenin ön ucunda görünmez. Alt metin, bir sayfanın görsel öğelerine yazılı bir alternatiftir. Arama motorlarının bir görüntünün konusunu bilmesi alt metin ile mümkündür. Ayrıca, arama motorlarının sayfayı daha iyi anlamalarına yardımcı olur. İlaveten, resimlerin Google'da görünmesini istiyorsanız, açıklayıcı alt metin yazmak bir zorunluluktur.

 Seo Faydaları

 İyi ve işlevsel bir kullanıcı tecrübesi sunan web sitelerinin, Google arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer aldığı bilinmektedir. Kullanıcı deneyimi sadece bir sıralama faktörü değil, iyi site için bir şemsiye terimdir. Google, bir mobil siteye yüklenmesi üç saniyeden uzun süren bir sitenin daha alt sıralarda yer alacağını söyledi.

 İçeriğin okunmasının ne kadar kolay olduğu (ve ne kadar yararlı olduğu) da önemli bir sıralama faktörüdür. Yazınız açıkça yapılandırıldığında, okunması daha kolay ve takip edilmesi daha kolaydır. Google'ın içeriğinizi taraması ve en önemlisinin ne olduğunu anlaması da daha kolaydır. İyi başlık yapısı, içeriğiniz arama motoru sonuçları sayfasındaki öne çıkanlarda da görülebilir hale gelir.

Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş


Lütfen Bekleyin...