İnternet Bağlantısı Nasıl Hızlandırılır?

İnternet Bağlantısı Nasıl Hızlandırılır?

İnternet Bağlantısı Nasıl Hızlandırılır

Oyun oynarken, film izlerken kesintiler yaşamamıza sebep olan internet hız sorunlarını yöntem yöntem inceleyeceğiz;

Yöntem 1:

 İçerisinde işlemci, ram ve işletim sistemi olan modeminizin sürekli çalışmasından dolayı modemde sorunlar oluşabiliyor. Bütün elektronik aletlerde olduğu gibi modemde de ısınma sorunu başlarda gelmektedir. Tabi ki modeminizin ısınması size hızınız düşmesi olarak geri yansır. Bu durumun önüne geçmek için modeminizi ara ara kapatıp açmakta fayda var

 Yöntem 2:

 İnternetinizi kablosuz yoldan almayı tercih ediyorsanız modemin üzerindeki antenlerin konumu çok önemli bir rol oynar. Antenler size belli bir bant genişliği frekans aralığında sinyaller yollar. Daha hızlı internet için yüksek bant genişliğini tercih etmeniz gerekmektedir. Yüksek bant genişliği beraberinde kapsama alanında zayıflığa sebep olur. Kapsama alanında sorun yaşamayıp internet hızınızda kötü tecrübeler yaşamamak için modeminizin konumu çok önemlidir.

 Yöntem 3:

 Daha stabil ve kesintisiz bir internet keyfi sürmek için kablolu bağlantı kurmak önemli bir adımdır. Gecikme ve kopma gibi sorunların başlıca sebebi modeminizle kablolu bağlantı kurmamış olmanızdır. Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra modeminizden alabileceğiniz maksimum verimi alabilirsiniz.

 Yöntem 4:

 Modeminizin sunduğu internete ne kadar cihaz bağlanırsa o kadar bölünür. Bağlı cihaz sayısının fazlalığı modeminizin ısınmasına ve performans kaybı yaşamanıza sebep olur. Gereksiz veya boş sebeplerden dolayı modeminize bağlı cihazların bağlantısını keserek hızınızı arttırabilirsiniz.

 Yöntem 5:

 Bilgisayarınıza siz fark etmeden virüs bulaşma riski yüksektir. Bulaşan virüsler arka planda internetinizi sömürmeye devam eder. Zararlı yazılımlardan kurtulmak için bilgisayarınızda hazır bir şekilde gelen Windows Defender işinizi görmek için yeterlidir. Bilgisayarınızı kapsamlı şekilde taratmak hızınızı yükseltmek için önemli bir yöntemdir.

 Yöntem 6:

 Girdiğiniz web siteleri, sizin hakkınızdaki verileri tutabilmek için bilgisayarınızı kullanabiliyor. Bu verileri küçük bir text dosyasından işlevsel dosyalara kadar farklı olabiliyor. Bu verilerden kurtulmak aslında çok basittir, tarayıcınız üzerinden çerez temizliği yaparak internet hızınızı yükseltmeniz muhtemeldir.

 Yöntem 7:

 Birçok yöntem denemenize rağmen hala yeterli randıman alamadıysanız, modeminizin interneti cihazlarınıza sunmakta sorun yaşaması mümkündür. Modem seçim konusunda araştırma yapıp size uygun modemi almak da internet hızınızı arttırmak konusunda yardımcı olacaktır.

Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş


Lütfen Bekleyin...